ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

WYCIECZKA DO KĘSZYC

W piękny poniedziałkowy mroźny, ale słoneczny poranek grupka naszych uczniów wybrała się na wycieczkę do Kęszyc. Tutaj w Zagrodzie Białego Króliczka odbyli bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne, gdzie samodzielnie wykonali stroiki świąteczne, przy gorącej herbacie i przepysznych piernikach. Wielką atrakcją wycieczki było nakarmienie zwierzątek: kóz, baranków i owieczek, królików, kur i kurczaczków oraz małych świnek. Dzieci były zachwycone, gdy mogły je dotknąć i pogłaskać. Niektóre z nich po raz pierwszy widziały te zwierzęta na żywo oraz miały taki bliski kontakt i przełamywały swoje lęki i obawy w kontakcie z nimi. Dla wszystkich super  podsumowaniem wycieczki było spotkanie z Mikołajem i Elfem, którzy wręczyli słodkie upominki i ozdoby choinkowe. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i podekscytowani do szkoły.

M. Pawlak, B. Wietrzykowska, W. Wilczyńska, B. Barańczak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content