ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Dzień biało-czerwony

To długoletnia tradycja Zespołu Szkół Specjalnych. Projekt ten przybliża dzieciom i młodzieży treści, jakie kryje w sobie pojęcie PATRIOTYZM, zwłaszcza  w obecnych czasach, kiedy cieszymy się wolnością. Wyjątkowość tego dnia społeczność uczniowska podkreśla poprzez odświętny ubiór, utrzymany w tonacjach barw narodowych.

W poprzednich latach, w ramach tego projektu, uczniowie ZSS otrzymali zaproszenie od Pary Prezydenckiej – Państwa Komorowskich  i wspólnie z nimi,  w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, wykonywali  biało-czerwone kokardy narodowe, zwane kotylionami. Ponadto dzieci i młodzież wręczali posłom w Sejmie RP własnoręcznie zrobione kotyliony.

Wcześniej, w 2009 roku, na stronie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zostały nagrodzone prace uczniów ZSS, przystępujących do konkursu „dziecięce logo strony internetowej prezydent pl.”

W szkole natomiast uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetnili różni znamienici goście, reprezentujący świat polityki, sportu i służb mundurowych oraz różnych zawodów: starostowie, posłowie, koszykarki, koszykarze, szczypiorniści i piłkarze nożni oraz mistrz świata w parataekwondo.

 

 

Skip to content