ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Wspólne świętowanie Dnia Biało- Czerwonego w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim

Już po raz 19. Zespół Szkól Specjalnych w Ostrowie celebrował Święto Niepodległości. Dzień Biało-Czerwony, to wspólne święto społeczności szkolnej i zaproszonych gości: władz Powiatu Ostrowskiego, przedstawicieli świata sportu, przyjaciół placówki oraz uczniów i nauczycieli – uczestników międzyszkolnego konkursu patriotycznego.

Tegoroczne Biało – Czerwone spotkanie uświetniła obecność Dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Pana Rafała Lucińskiego, trener Bascet Ostrovia Ostrów Wielkopolski Pani Katarzyny Motyl, przyjaciela szkoły właściciela Atomic Sport Pana Macieja Kędzierskiego, komentatora sportowego Pana Łukasza Guzmana.

Tradycyjnie wspólne świętowanie to zespołowe tworzenie kotylionów, kreowanie strojów patriotycznych, raczenie się biało-czerwonym tortem  i obdarowywanie biało-czerwonymi smakołykami. Dla uczniów        z niepełnosprawnościami niezwykle ważne jest celebrowanie Święta Niepodległości w sposób przystający do ich możliwość  i uzdolnień.

Dużą radością było uczestnictwo wraz z gośćmi w grach ruchowych, plastycznych oraz zręcznościowych zabawach piaskowych w czytelniczym kąciku patriotycznym. Jak co roku wiele wrażeń i emocji dostarczał konkurs na fantazyjne przebranie i nakrycie głowy. Zwycięzcami okazali się WSZYSCY!                                   W ten piątek 10 listopada  byliśmy Biało-Czerwoni!

Tradycyjnie w organizacji święta olbrzymim wsparciem służyli sponsorzy:  Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, z którego otrzymaliśmy 5 tysięcy złotych. Nagrody niespodzianki dla laureatów otrzymaliśmy także od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Kancelarii Sejmu i Senatu RP, Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim oraz od Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

W podsumowaniu konkursu patriotycznego uhonorowano wszystkich uczestników działań. Nagrody wraz z dyplomami trafiły do rąk wszystkich młodych twórców. Co roku zachwyca jakość i ilość plastycznych

Dzień biało-czerwony obfitował w wiele współdziałań o charakterze patriotycznym. Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to piątek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

#szkoladohymnu

P. Pacyna-Matuszczak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content