ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Klasa III PPA na wycieczce w Trójmieście i Malborku

Od 12 do 14 czerwca uczniowie klasy III PPA uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta i Malborka. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Gdańska. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki tego wspaniałego miasta między innymi: Starówkę, Długi Targ, Pomnik Neptuna. Następnie popłynęliśmy statkiem na Westerplatte.

Drugiego dnia naszego pobytu odwiedziliśmy cudowny Park Oliwski, a następnie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Kolejnym punktem programu był Sopot, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć niesamowite molo. Był również czas na przywitanie się z morzem. Podczas wycieczki odwiedziliśmy również Gdynię, gdzie mogliśmy podziwiać okręt ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Na zakończenie dnia pełnego atrakcji mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do Malborka, aby zwiedzić olbrzymi i cudowny Zamek Krzyżacki. Pełni wrażeń i niesamowitych wspomnień do domu.

D. Szymoniak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content