ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Innowacja pedagogiczna ,,Wędrówki z porami roku’’

W ramach innowacji pedagogicznej ,,Wędrówki z porami roku- nareszcie wiosna’’ uczniowie klas ID, VID i VIIIIB wybrali się na Piaski.

Obserwowali zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie – w lesie i nad wodą. Przez lupę podpatrywali leśny mikroświat roślin i zwierząt. Dotykiem badali powierzchnię drzew. Wykorzystując różne faktury kory wykonali kolorowe frotaże. Zbierali dary natury, z których ułożyli leśną mandalę. Mierzyli obwody różnych drzew, doskonaląc umiejętności matematyczne. Podczas zajęć wszystkim uczestnikom towarzyszyły dźwięki natury: śpiew ptaków, szum drzew i wody.

Dzięki tym działaniom każdy miał szansę w pełni poznać otaczający nas świat.

Karolina Czaja

Krystyna Jokiel

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content