ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

6 lutego 2024 r.Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

W roku 2024 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Bezpieczny Internet dla wszystkich”. 

W ramach tegorocznych obchodów DBI organizujemy w naszej szkole XIV Międzyszkolny Konkurs Informatyczny promujący bezpieczeństwo w sieci oraz pogadanki i quizy dla uczniów.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa on-line.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska.

POPADNIKI i BROSZURY dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/poradniki-i-broszury.html

Tekst: Dominika Szymoniak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content