ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W ostatnim dniu zajęć szkolnych w pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące bezpiecznych zachowań w trakcie ferii zimowych. 

W toku spotkania powtórzyliśmy zasady związane z bezpiecznymi zabawami na śniegu i lodzie oraz dotyczące zachowań w czasie wolnym zarówno w domu, jak i w różnych sytuacjach poza domem. Profesjonalnego charakteru naszej imprezie nadała grupa ratowników WOPR w składzie Martyna Biegańska, Tomasz Kuziemski, Nikodem Spurtacz. Ratownicy przeprowadzili szkolenie uczniów w zakresie udzielania pomocy w razie załamania lodu. Zademonstrowali profesjonalne przybory stosowane w ratownictwie: folia SRC, zasobnik linowy 50m., kolce lodowe, suchy skafander (pianka). Przeszkolili uczniów w zakresie chwytu za barki w sposób zsynchronizowany z ratownikiem (osobą udzielającą pomocy) oraz ogrzewania osoby potrzebującej pomocy termiczną folią w razie wychłodzenia. Na koniec spotkania wspólnie ustaliliśmy katalog prawidłowych zachowań, aby czas ferii był radosny, szczęśliwy i bezpieczny.

Takich zimowych ferii życzymy wszystkim uczniom, a Ratownikom serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i umiejętności.

Tekst: J.Szymańska

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content