ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Tańcowała igła z nitką

“TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ”

Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że potrafią wspaniale rozwijać różne, nawet te nietypowe zainteresowania. Dlatego w ramach realizacji innowacji „Tańcowała igła z nitką” poznali zasady działania maszyny do szycia. Głównym celem naszych działań jest: rozbudzenie u dzieci zainteresowania szyciem, zapoznanie dzieci z podstawowymi technikami szycia oraz wykorzystanie różnych faktur materiałów i guzików do zabaw sensorycznych, tanecznych, ruchowych i konstrukcyjnych. Innowacja niesie za sobą ogrom zalet. Wspiera nie tylko rozwój umiejętności manualnych, które są istotne na każdym etapie rozwoju, ale także wpływa na rozwój funkcji poznawczych dziecka, czyli myślenia, pamięci, uwagi. W ramach realizacji kolejnego etapu, uczniowie odwiedzili sklep z tkaninami, tańczyli, oraz wykonali piękne upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka..

Monika Pacholczyk

Barbara Henczyca

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content