ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

SYSTEM SENSOR-TECHNOLOGIA W KOMUNIKACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Nasza Szkoła pozyskała poprzez Stowarzyszenie Wspomagające Działalność ZSS PROMYK środki z FUNDACJI ORLEN, za które zakupiono komunikatory dla osób niepełnosprawnych – SYSTEM SENSOR CAM PRO. Każdy zestaw składa się z komputera i programu PIC, czujnika dotyku, czujnika gałki oka.  Dzięki temu urządzeniu podopieczny może przekazywać komunikaty opiekunowi. To zaś pozwala zrozumieć dziecko i zaspokoić jego potrzeby. Za pośrednictwem SYSTEM SENSOR korzystający z urządzenia może podejmować decyzje, dokonywać wyboru, informować nauczyciela o swoim samopoczuciu. Komunikatory ułatwiają dziecku komunikację z otoczeniem.

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content