ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PROFILAKTYCZNY “CZY JESTEŚ BEZPIECZNY?”

Już po raz osiemnasty mogliśmy spotkać się na Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym: „Czy jesteś bezpieczny?”

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwijanie świadomości uczniów dotyczącej źródeł zagrożeń w środowisku domowym, szkolnym, miejscach spędzania czasu wolnego,  rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożeń, upowszechnianie zasad racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia, utrwalenie właściwych zachowań w kontakcie ze zwierzętami, rozwijanie wrażliwości społecznej i zdolności reagowania w sytuacjach przemocy.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: młodsza aspirant Ewa Golińska-Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Aleksandra Brykowska – nauczyciel ZSS w Ostrowie Wielkopolskim oraz  pielęgniarka Iwona Bartnik.

Nagrody konkursowe otrzymaliśmy od firmy MAHLE. Laureatami w tegorocznej edycji zostali:

I miejsce: Jarocin

II miejsce: Ostrzeszów

III miejsce: Pleszew

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Tekst: M.Harlak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content