ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Korczakowcy w rodzinnym mieście Adama Asnyka

W dniu 20 września uczniowie klasy VIII a wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do najstarszego miasta w Polsce – Kalisza. Najpierw zwiedziliśmy rezerwat archeologiczny na Zawodziu, poznając warunki życia jakie panowały w pierwszych wiekach istnienia państwa polskiego. Podczas wędrówki do centrum wychowawca opowiedział nam dalszą część historii miasta.

              Następnie udaliśmy się na Rynek Główny i tam zwiedziliśmy ratusz, podziwiając wspaniałą panoramę miasta z wieży ratuszowej. Spacerowaliśmy także po parku miejskim, gdzie największą sensację wzbudziła  budowla z „dziwnym” krzyżem, czyli cerkiew prawosławna. Na zakończenie usiedliśmy na „czarodziejskiej” ławeczce wsłuchując się w słowa wiersza Adama Asnyka o rodzinnym Kaliszu.

R. Jaśkowiak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content