ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

BEZPIECZNE WAKACJE I GALA PODZIĘKOWAŃ

Zapach zbliżających się wakacji było czuć w powietrzu całej społeczności szkolnej. Dzień rozpoczęliśmy apelem i spotkaniem “Bezpieczne wakacje”. Gośćmi specjalnymi byli ratownicy ostrowskiego WOPR Pan Maciej Siwek i Pan Tomasz Kuziemski. Treści, które zostały przekazane uczniom poparte były praktycznym pokazem i ćwiczeniami. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie i rozważnie zachować się na basenie, nad jeziorem czy nad morzem. Jakich zasad przestrzegać, aby nasze przebywanie nad wodą było bezpieczne, pełne frajdy i zabawy.

Druga część dnia przyniosła wiele momentów wzruszenia. 

Tradycją naszej szkoły jest, że na zakończenie roku szkolnego absolwenci klas ósmych Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przysposabiającej do pracy wraz ze swoimi wychowawcami zatańczyli uroczystego Poloneza.

Następnie odbyła się Gala podziękowań. Podziękowań za całoroczną pracę, zaangażowanie, pomysły i sukcesy. Z rąk Dyrektor ZSS Pani Beaty Serbakowskiej uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, a rodzice otrzymali listy gratulacyjne. To też moment podziękowania                                i pożegnania się z naszą wieloletnią psycholog Panią Danusią Rychter.

Tekst: M.Harlak, J.Sipiak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content