caly fb

Informacja

Drodzy biegacze,

w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju organizatorzy 6. Maratonu Uśmiechu podjęli decyzję o odwołaniu biegu.
Powodem decyzji jest troska o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19. Po konsultacjach z Inspektoratem Sanitarnym okazało się, że niezależnie od podjętych środków zapobiegawczych, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować Wam wystarczającego poziomu bezpieczeństwa.
Uczestników biegu prosimy o wyrozumiałość, zachęcając do udziału w przyszłorocznym Maratonie Uśmiechu.
Wniesiona przez zawodników opłata startowa zostanie zwrócona.

Życzymy wszystkim zdrowia
organizatorzy 6. Maratonu Uśmiechu

6. Maraton Uśmiechu – Uśmiech podaj dalej

Ruszyła kolejna edycja zapisów do Maratonu Uśmiechu J

Będzie to już 6. Maraton Uśmiechu – uśmiech podaj dalej. Organizatorami są: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim,

Powiat Ostrowski, Stowarzyszenie Wspierające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim – PROMYK, Klub Sportowy MARATON Ostrów Wielkopolski

Zapraszamy biegaczy - dzieci i młodzież, rodziny, sprawnych i niepełnosprawnych. W naszym Maratonie stawiamy na promocję aktywnego trybu życia, nabywanie i kształtowanie zdrowych nawyków. Chcemy także pokazać, że powiat ostrowski, miasto Ostrów Wielkopolski i firmy tu działające są przyjazne osobom niepełnosprawnym oraz wspierają rozwój kultury fizycznej i sportu. Propagujemy wspólne, aktywne spędzanie czasu, współzawodnictwo dzieci, młodzieży, dorosłych, sprawnych i niepełnosprawnych.

Maraton Uśmiechu chce pokazać, że właściwa integracja polega na otwarciu i autentycznej współpracy ze społeczeństwem. Osoby niepełnosprawne – dzieci, młodzież i dorośli - mogą pobyć z biegaczami i być biegaczami, poczuć adrenalinę, atmosferę zawodów.

Jak co roku trasy Biegów Głównych (5, 10 i 15 km)poprowadzą ulicami miasta Ostrowa – z Rynku, przez ulice: Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, Ledóchowskiego do ulicy Pruślińskiej i z powrotem do Rynku. Bieg Indywidualny dla dzieci i młodzieży (800 m) – z Rynku, przez ulice: Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną i z powrotem do Rynku. Bieg Towarzyszące – rodzinne będą odbywały się na Placu 23 stycznia.

Zapisy na Biegi Główne: https://time4run.com.pl/imprezy/maraton-usmiechu-ostrow-wielkopolski/

Zapisy na Biegi Towarzyszące: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 627355754.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/560963021155123/

Mapy (kliknij, by powiększyć):

Bieg główny
bieg glowny mini

Bieg indywidualny
bieg indywidualny mini

Biegi rodzinne
biegi rodzinne mini

 

19 maja 2019 - 5. Maraton Uśmiechu

5. Maraton Uśmiechu „Uśmiech podaj dalej" był rekordowy pod względem liczby startujących. W biegach ulicami miasta na dystansie: 5, 10, 15 km oraz 800 m wzięło w sumie udział ok. 500 osób. W biegach towarzyszących zorganizowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych i ich rodzinach brało udział ok. 200 osób.
Tegoroczny Maraton Uśmiechu odbył się w niedzielę, 19 maja 2019 r. Rozpoczęcia imprezy na ostrowskim Rynku dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim Beata Serbakowska, Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Wicedyrektor ZSS Aleksandra Troszczyńska.
Organizatorzy oprócz pakietu startowego (wafle Sonko, notes, długopis, plecak lub torba ekologiczna, przypinka, voucher na siłownię SkyFitness i dodatkowo dla dzieci maskotki) oraz gorącego przyjęcia zorganizowali dla wszystkich pełną energii rozgrzewkę. Rozgrzewkę prowadziła Karolina Krzywda ze SkyFitness. Start wszystkich biegów i meta biegów głównych znajdowały się na Rynku. Po biegu zawodnicy mogli nabrać energii dzięki zdrowym sałatkom lub ciepłemu posiłkowi. Każdy z uczestników maratonu po dotarciu na metę otrzymywał medal.
Biegi towarzyszące odbyły się na „Zielonym Rynku". Tam startowali uczestnicy „Sztafety Rodzinnej" i „Wyścigu na wózkach". Zawodnicy z biegu indywidualnego mogli realizować swoje siły i możliwości niedaleko sceny, czyli na ostrowskim rynku i na części trasy dla biegaczy biegów głównych. Również na Rynku wręczono puchary i nagrody zwycięzcom z poszczególnych kategorii.
Trasę 15 kilometrów najszybciej pokonali: Anna Górska z czasem 01:11:11 oraz Mateusz Grajek z czasem 00:56:38. Drugie miejsce na tym dystansie zajęli Joanna Suś i Michał Przerwa, a na 3. Miejsca zejęli Wioleta Musielak i Błażej Kaniewski. Na mecie po pokonaniu 10 kilometrów najszybciej zameldowali się Monika Ukleja i Krzysztof Szymanski, którzy wyprzedzili Dominikę Konopa i Kamila Troszczyńskiego oraz na pozycji 3. Darię Grąd i Michała Wawrzyniaka. Pierwsze trzy miejsca na dystansie 5 kilometrów zajęli: Olga Kazimirowa, Monika Jadczak, Natalia Pawlak i Piotr Frencel, Mateusz Tomaszewski, Jakub Jaskiewicz.
Po dekoracji i wręczeniu nagród zwycięzcom rozlosowano wśród wszystkich biegaczy cenne nagrody.
To był piękny dzień, pełen słońca, wspólnej zabawy, radości, uśmiechu. Nie wystraszyła nikogo gwałtowna ulewa podczas dekoracji zwycięzców 
Organizatorami Maratonu byli: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim, Klub Sportowy Maraton, Stowarzyszenie Wspierające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim – PROMYK.
Organizacja Maratonu była możliwa dzięki wsparciu Powiatu Ostrowskiego, Klubu Sportowego Maraton, grantów: Fundacja Santander, Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, Fundacja Tesco, Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim (Wodkan) oraz firm Sonko, Budrem, Sleeping Expert Ostrów, MT Kaczmarek, Woseba Odolanów, PURUS Polska, Aeroklub Ostrowski, TŻ Ostrovia, KPR Ostrovia, KKS Lech Poznań, Decathlon Kalisz, Litex, Florentyna Pleszew, Galeria Ostrovia, PGNiG SA Odolanów, Slam Poland, Lazur, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, PBO, ZPM Śliwiński, Rada Osiedla Nr 11 „POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH", info-Net, Edex, Grześ Turystyka i Edukacja, OCK, Hellen Doron English, SkyFitness, Rehabilitacja Bartoszek, EkoHairSpa, Warsztat Wizerunku, Meble Doktór, ArtInStone CarcarGroupe, Ursopol, Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik, Pizzeria Flamingo, Obiady u Violi, kwiaciarnie Irys i Badylarnia.

Oficjalne wyniki:

Wszystkie informacje – wyniki i zdjęcia znajdują się
https://www.facebook.com/MaratonUsmiechu/
https://www.facebook.com/events/353316625496263/
http://zssostrow.pl/index.php/maraton-usmiechu

 

Podziękowania!

Serdecznie dziękujemy fundacjom i funduszom grantowym wspierającym 5. Maraton Uśmiechu!

3378-akt

grant

santander

tesco

wodkan

crk

 
   
© ALLROUNDER