ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

XXII PRZEGLĄD FORM TEATRALNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH “MASKA”

Za nami kolejne zmagania uczestników XXII Przeglądu Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Maska”.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim Panią Beatę Serbakowską. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Ostrowskiego Pan Paweł Rajski, który obejmuje patronat nad przeglądem. Wielką niespodzianką dla uczestników i gości okazała się wizyta Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek, która przekazała czek na ręce pana Dariusza Suskiego prezesa  Stowarzyszenia „Promyk” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolski, który jest organizatorem Maski.

Do przeglądu w tym roku stanęło 10 zespołów teatralnych. Grupy podlegały ocenie jury, w którym tradycyjnie zasiadły zaprzyjaźnione panie: prof. dr hab. Anita Stefańska – arteterapeutka, pracownik Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Poznaniu oraz pedagożka i instruktorka teatralna pani Wioletta Sikora. Na scenie jak zawsze było kolorowo, wesoło, ciekawie i intrygująco. Spektakle zachwycały formą i treścią przekazu scenicznego.

Laureatami tegorocznego XXII Przeglądu Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Maska” zostali:

SOSW Borzęciczki za spektakl „ Dzielny ołowiany żołnierzyk”.

Drugą nagrodę otrzymała „Księżniczka na ziarnku grochu” grupy teatralnej „Kajtuś Czarodziej” ZSS w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzecie miejsce przypadło SOSW w Konarzewie za spektakl „Obcy”.

Cztery równorzędne wyróżnienia otrzymali:

ORW CER „Tęcza” Wolica  – „Taneczny zawrót głowy”, SOSW Ostrzeszów – „Paweł i Gaweł”,  ZSS Jarocin „Tacy sami” – „W mroku jest tyle światła” i ZSS 112 Poznań „Jesteś bohaterem”.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i radość bycia RAZEM.

Do zobaczenia za rok…

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content