ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

XII Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla szkół specjalnych i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi regionu wielkopolskiego

Dnia 14.03.2022 r.  odbył się „XII Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla szkół specjalnych  i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi regionu wielkopolskiego”.

Na zaproszenie odpowiedzieli nauczyciele z uczniami ze szkoły specjalnej ze Słupi,  OSW w Borzęciczkach  oraz szkoła podstawowa w Raszkowie. Podczas konkursu uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu j. angielskiego na różnych poziomach oraz wiedzą o kulturze państw anglojęzycznych. Konkurs składał się z trzech części: testu indywidualnego, konkursu grupowego oraz konkursu piosenki.

O miejsca i nagrody walczyło 16 uczniów:

  W pierwszej części konkursu uczniowie wykonali test z podziałem na kategorie wiekowe:

– klasy IV-VI

          I miejsce – Gabriela R. -Borzęciczki

         II miejsce  –Grzegorz K.. –  Ostrów Wlkp.

         III miejsce – Julia Z. – Słupia

– kl.VII-VIII –

 I miejsce – Piotr Sz. -Borzęciczki

 II miejsce – Artur Sz. – Ostrów Wlkp.

 III miejsce  – Klaudia Cz. -Słupia

W drugiej części, szkoły rywalizowały między sobą prezentując wiedzę o krajach anglojęzycznych z wykorzystaniem quizu kahoot. Najlepszymi okazali się uczniowie ze Słupi.

Uczniowie dzielnie walczyli doskonaląc również swoje umiejętności w zakresie obsługi urządzeń multimedialnych.

Ponadto w tym roku szkolnym po raz pierwszy odbył się konkurs piosenki w j.angielskim. Wyróżnienie otrzymała Kinga M. z Ostrowa Wlkp.

Każdy uczeń otrzymał nagrodą lub niespodzianką oraz dyplom .Nie zabrakło też podziękowań dla nauczycieli przygotowujących młodzież do konkursu.

Nagrody zostały zakupione z częściowych pieniędzy pozyskanych od Kuratorium Oświaty ale też sponsorami byli: firma PURUS z Ostrowa Wlkp. oraz szkoła językowa RAINBOW Angielski dla wszystkich  z Ostrowa Wlkp. 

Konkurs przeprowadzono pod okiem nauczycieli j.angielskiego z naszej szkoły.

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content