ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Warsztaty artystyczne o kubizmie w Zespole Szkół Specjalnych

Przez cały luty najstarsi uczniowie klas Przysposabiających do Pracy z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach artystycznych poświęconych kubizmowi – jednemu z najważniejszych nurtów w sztuce współczesnej.

Podczas zajęć młodzież poznała historię kubizmu, jego najważniejszych przedstawicieli – Pabla Picassa i Georgesa Braque’a – oraz oglądała albumy prezentujące najsłynniejsze dzieła tego kierunku. W części warsztatowej uczniowie wykonali własne prace plastyczne inspirowane kubizmem, które zostały zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Publicznej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim.

Podsumowanie cyklu odbyło się w bibliotece, gdzie uczestnicy obejrzeli pokaz slajdów i prezentację przybliżającą najważniejsze cechy kubizmu. Największą atrakcją okazały się jednak zajęcia z klockami Lego – uczniowie tworzyli płaskie kompozycje w stylu kubistycznym, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i radość.

Warsztaty były nie tylko okazją do poznania nowego kierunku w sztuce, ale także inspiracją do twórczej aktywności. Wystawa prac uczniów dostępna jest w Bibliotece Publicznej nr 2 – serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia!

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content