ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

UCZNIOWIE PP Z WIZYTĄ W TRASKO AUTOMATYKA

Dnia dzisiejszego, w ramach zajęć fakultatywnych, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wykładzie z warsztatami, prowadzonymi przez prezesa firmy TRASKO AUTOMATYKA Pana Pawła Ulichnowskiego. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa, uczniowie mogli poznać  podstawy wiedzy z zakresu robotyki, poznając znaczenie kluczowych pojęć takich jak robot, robotyka i automatyka.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami robotów oraz ich zastosowaniami w praktyce. Szczególnym punktem programu była demonstracja pracy robota kolaboracyjnego FANUC CRX, który wzbudził ogromne zainteresowanie i podziw wśród uczestników.

W tym inspirującym wydarzeniu towarzyszyli nam Pani Dyrektor Beata Serbakowska oraz Starosta Ostrowski, Pan Paweł Rajski, co dodatkowo podkreśliło rangę tego spotkania.

Na zakończenie, uczniowie przystąpili do egzaminu na Młodego Inżyniera Robotyki, co stanowiło zwieńczenie ich intensywnej nauki i zaangażowania. 

Już niebawem czekają nas kolejne, jeszcze bardziej praktyczne zajęcia, które z pewnością będą kontynuacją tej fascynującej przygody z robotyką.

Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania, które umożliwi uczniom dalsze poszerzanie horyzontów i zdobywanie cennych umiejętności w dziedzinie nowoczesnych technologii. 

P.Kryjom, D.Szymoniak, I.Grzona, S.Kamzol, D.Kasprzak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content