ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Terapia dźwiękiem mis tybetańskich

Terapia dźwiękiem jest terapią holistyczną. Nie koncentruje się na objawach choroby, ale dociera do przyczyny, która leży często w najgłębszych sferach psychicznych i duchowych człowieka. Misy tybetańskie emitują wszystkie częstotliwości jakich potrzebuje organizm do harmonijnego i zdrowego funkcjonowania – dźwięki słyszalne oraz ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla ucha.

Korzystne działanie mis tybetańskich na organizm wynika z fizycznego zjawiska -rezonansu. Fala dźwiękowa wnikając w ciało rozchodzi się w nim, obejmując wszystkie organy, tkanki i komórki pobudzając cząsteczki do drgań.

Misy tybetańskie działają regenerująco na tkanki, łagodzą ból, poprawiają mikrokrążenie, wzmagają metabolizm. Ogromny potencjał wibracji dociera do każdej komórki (nasze ciało w ok. 80% zbudowane jest z wody), powodując wewnątrzkomórkowy masaż, słabe komórki zostają wydalone, a zdrowe zrewitalizowane. Masaż oddziałuje równocześnie na ciało fizyczne jak i na ciała subtelne doprowadzając do ich harmonii i wzajemnej równowagi.

Leczenie dźwiękiem nie jest wynalazkiem naszych czasów, lecz metodą znaną od zarania dziejów i stosowaną na każdej szerokości geograficznej i w każdej kulturze. Dzisiejsze badania nad wpływem dźwięku na organizm ludzki potwierdzają to, czego świadomi byli mędrcy i filozofowie tysiące lat temu. Dźwięk jest niezwykle subtelną formą energii, która wpływa na wszystkie formy materii, a także na organizm ludzki.

Patrycja Pacyna-Matuszczak

Nasza uczennica podczas terapii dźwiękiem mis tybetańskich

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content