ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Święto Drzewa- 30 października 2022r.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Święta Drzewa na ostrowskich Piaskach-Szczygliczce przy Parku Olbrzymich Owadów. Uczniowie  ostrowskich szkół w ramach akcji ekologicznej posadzili  miododajne drzewka -piękne lipy. Nasza szkoła od tego roku  ma już swoje drzewko na Piaskach .Uczniowie po podlaniu lipy postawili przy niej tabliczkę z nazwą naszej  szkoły.  Tabliczki szkół były oceniane przez komisje konkursową a szkoła z najładniejszą tabliczką otrzymała cenną nagrodę. Pięcioro uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w konkursie plastycznym Ostrów mówi : Żyj ekologicznie . Dzieci  otrzymały medale i nagrody z rąk Pani Prezydent.  Konkurs zorganizowało CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o. o. w ramach kampanii edukacyjno -informacyjnej. Mieszkańcy ,którzy przynieśli elektrośmieci otrzymali sadzonki wrzosów . Za przyniesione dary dla schroniska można było otrzymać sadzonki kwiatów. Piknikowi towarzyszyły liczne stanowiska edukacyjne oraz zbiórki charytatywne. Każdy mógł  tutaj  znaleźć coś dla siebie.

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content