ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

OLIMPIADA, CZY PARAOLIMPIADA? FESTYN NIE TYLKO RODZINNY!!!

Olimpiada czy Paraolimpiada – Festyn nie tylko rodzinny

Dzisiejszy dzień w naszej szkole to „wielkie świętowanie” z kilku okazji: Dnia Dziecka, Dnia Mamy, Święta Rodziny i święta sportu. Impreza odbyła się w formie Olimpiady Integracyjnej. Integrowali się rodzice z dziećmi, zaproszeni goście z miejskich placówek oświatowych z uczniami naszej szkoły.

W pierwszej części uroczystości dzieci zaprezentowały swoje talenty w formie programu artystycznego – były podziękowania, piękne życzenia, upominki i ogrom wzruszeń. Następnie rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych nawiązujących do codzienności domowej – było rozwieszanie prania, wałkowanie ciasta i wycinanie ciastek oraz wielkie sprzątanie – wspólna praca, wiele emocji i wspólne zwycięstwa w zadaniach. Rodzice, wspólnie z młodszymi dziećmi, uczestniczyli też w karaoke oraz warsztatach kreatywności.

Cała społeczność szkolna miała okazję kibicować kolegom w trakcie meczu piłki koszykowej rozgrywanej pomiędzy drużyną uczniów a drużyną nauczycieli. Były rozgrywki sportowe pomiędzy starszymi uczniami – wyścigi rzędów, stoiska sprawnościowe sprawdzające umiejętności skoczne, bieżne, rzutne, itp.

Wśród atrakcji nie można pominąć: ścieżki sensorycznej, malowania twarzy, wyplatania ozdobnych warkoczy, wykonania gniotków antystresowych, czy zabaw na dmuchanym zamku. Działo się naprawdę wiele….

Dzieci były uszczęśliwione ze wspólnie z rodzicami spędzonego czasu, z licznych niespodzianek i atrakcyjnych nagród.

Pragniemy złożyć serdecznie podziękowania na ręce Pani Prezydent dla Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz na ręce Pana Starosty Pawła Rajskiego, który osobiście odwiedził nas podczas uroczystości, dla Powiatu Ostrowskiego za pomoc finansową i wsparcie naszej inicjatywy.

Rodzicom i dzieciom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej radości i szczęścia.

Więcej fotorelacji……

Zapraszamy na Facebooka’a 🙂

Tekst: J.Szymańska / Zdjęcia: B.Barańczak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content