ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny “Czy jesteś bezpieczny?”

Już po raz szesnasty mogliśmy spotkać się na Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym: „Czy jesteś bezpieczny?”

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwijanie świadomości uczniów dotyczącej źródeł zagrożeń w środowisku domowym, szkolnym, miejscach spędzania czasu wolnego,  rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożeń, upowszechnianie zasad racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia, utrwalenie właściwych zachowań w kontakcie ze zwierzętami, rozwijanie wrażliwości społecznej i zdolności reagowania w sytuacjach przemocy.

Zmagania uczestników oceniało czteroosobowe jury w składzie: młodsza aspirant Małgorzata Michaś, młodsza aspirant Ewa Golińska-Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Aleksandra Brykowska – emerytowany nauczyciel ZSS w Ostrowie Wielkopolskim oraz  pielęgniarka Iwona Bartnik.

Laureatami w tegorocznej edycji zostali:

I miejsce: Jarocin

II miejsce: Kalisz

III miejsce: Ostrów Wielkopolski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

J.Szymańska, E.Nowacka, M.Harak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content