ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

“KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH” – DZIEŃ BIGOSU

W ramach innowacji pedagogicznej realizowanej w Szkole Przysposabiającej do Pracy, związanej z projektem „Kalendarz świąt nietypowych”, obchodziliśmy Dzień Bigosu. Był to dzień pełen radości, zaangażowania i wspólnej zabawy.
 
Uczniowie uczestniczyli w tematycznych łamigłówkach, zagadkach oraz zadaniach związanych z tradycyjną kuchnią. Najważniejszym punktem dnia było jednak tworzenie własnych przepisów na bigos. Uczniowie samodzielnie dobierali składniki, omawiali sposób przygotowania potrawy, a następnie – pod opieką nauczycieli – gotowali bigos w szkolnej kuchni.
 
Zajęcia były doskonałą okazją do rozwijania samodzielności, współpracy w grupie oraz praktycznych umiejętności kulinarnych. Dzień Bigosu sprawił wszystkim wiele radości i na długo pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowe, pachnące i bardzo smaczne święto.

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content