28 lutego 2020 - Szkoła Pozytywnego Myślenia!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł: ,,Szkoły Myślenia Pozytywnego - Szkoła Certyfikowana - edycja 2019''. Tym samym zostało potwierdzone, że nasza placówka aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zgodnie z podejściem ogólnoszkolnego zaangażowania społeczności.

certyfikat

Szkoła Pozytywnego Myślenia

mysle pozytywnie logo

Szkoła Pozytywnego Myślenia

Zespół Szkół Specjalnych – nasza szkoła - wykonała w 2018 r. wstępne zadania certyfikacyjne i została wybrana do wyjątkowego grona 100 szkół, które przez cały rok 2019 i 2020 będą współpracowały z - Instytutem Edukacji Pozytywnej - nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Nauczyciele koordynatorzy ukończyli szereg szkoleń dotyczących diagnozy potrzeb, potrzeby profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego w szkole. Przeprowadzili monitoring ewaluacji realizacji zadań profilaktycznych.

O projekcie

"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Projekt zakłada kontynuację działań podjętych przez Fundację w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szkoła Pozytywnego Myślenia

Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi - pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia. Dajmy je razem naszym uczniom i uczennicom!
Co by się stało gdybyśmy od dzisiaj zaczęli zmieniać nastawienie do ludzi, nasze codzienne nawyki, nasze podejście do nauki i szkoły? Może moglibyśmy na początku dnia zacząć przygodę z nauką na lekcjach po prostu stosując pozytywne myślenie, skupilibyśmy się wokół pozytywnych aspektów bycia razem w szkole? To właśnie w szkole dzieci i młodzież, ale także nauczyciele, spędzają większość swojego czasu w ciągu dnia. Jeśli właśnie tam zaczniemy naukę pozytywnego myślenia wesprzemy nie tylko ich zdrowie psychiczne, ale także pomożemy im w osiąganiu coraz lepszych wyników edukacyjnych.

Więcej informacji:

www.myslepozytywnie.pl
www.api.myslepozytywnie.pl – dostęp do ankiet i testów oraz statystyk dla nauczycieli, rodziców i uczniów.

mysle pozytywnie stopka

 
   
© ALLROUNDER