Aktualności

20 listopada 2020 - Na wypadek, gdyby...

Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Oby dziś zdobytego doświadczenia, nie trzeba było w przyszłości nigdy wykorzystywać – tak podsumowała ewakuację uczniów dyrektor naszej szkoły Beata Serbakowska 20 listopada 2020 r. o godzinie 11.00 w szkole rozlega się nagle głośny, sygnał dźwiękowy, to alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przechodzą na boisko szkolne w wyznaczone miejsce zbiórki. Nie ma paniki. Wszystko odbywa się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami. Na szczęście to tylko ćwiczenia... Trening próbnej ewakuacji z pewnością był dla wszystkich naszych uczniów dużym przeżyciem. Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem. Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

na wypadek

   
© ALLROUNDER