Aktualności

Dzień Biało- Czerwony - Projekt "Specjalni dla Niepodległej”

Dla chcącego nic trudnego. Nie straszne nam ograniczenia epidemiologiczne skoro nadszedł czas wydarzenia, jakim jest Dzień Biało- Czerwony w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim.

dzien bialoczerwony

 

         Obchodzony był już po raz szesnasty, a co rok huczniej i w szerszym gronie. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów w tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac- 286 z całej Wielkopolski: ze szkół specjalnych z całej Wielkopolski, oraz z wielu szkół masowych z Ostrowa Wielkopolskiego. Organizatorów zachwycił coraz szerszy zasięg konkursu- napłynęły nawet prace z Dolnego Śląska. Mimo tak trudnych czasów widać, że dzieci i młodzież są spragnieni takich wydarzeń.

         W tym roku wsparcie materialne dla organizacji konkursu zapewnił grant od "Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego", a z niego 7 tysięcy na projekt "Specjalni dla Niepodległej” - Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Dekoracja biało-czerwona. Prezenty dla laureatów otrzymaliśmy także o Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego.

         Ze względu na ograniczenia ze względów epidemiologicznych organizatorzy musieli zrezygnować ze wspólnego hucznego podsumowania konkursu. Nie było tradycyjnych spotkań, podsumowań i gratulacji. Brakowało, niestety, wspólnych rozmów przy poczęstunku. Uczestnicy nie mogli podziwiać własnoręcznie przygotowanych kotylionów i biało- czerwonych odświętnych strojów. Zamiast tego organizatorzy przygotowali internetową wersję zdalną podsumowania projektu i rozstrzygnięcia konkursu. A zarówno laureatom, jak i wszystkim uczestnikom w sposób bezpieczny szkoła dostarczy dyplomy i konkursowe upominki.

          Organizatorzy podkreślali, że wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs zachwyciły swoją estetyką i starannością. Jury konkursu miało twardy orzech do zgryzienia by wyłonić grono laureatów. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą wrażliwością i pomysłowością.

         Wierzymy, że za rok 11 listopada znów będziemy chwytać za biało- czerwone wstążki i materiały by wspólnie tworzyć czcząc pamięć o wydarzeniach i bojownikach, którzy wywalczyli nam wolność w 1918 roku.

         Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy służyli wsparciem dla młodych twórców. Dziękują także Funduszowi Grantowemu Dobrego Sąsiedztwa Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie i Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu oraz Staroście Powiatu Ostrowskiego Pawłowi Rajskiemu.

LISTA LAUREATÓW:

Kategoria klasy I-III

1. Grzegorz Krzysztofiak

2. Oliwia Janowska

3. Piotr Kubik

Kategoria klasy IV-VI

1. Michał Gola

2. Mikołaj Kurzawski

3. Wojciech Wiśniewski

Kategoria klasy VII-VIII

1. Robert Kozłowski

2. Wojciech Klabik

3. Aleksandra Tyra

Kategoria klasy PP

1. Julita Błaszczyk

2. Maciej Gilicki

3. Bartosz Jarczewski

 

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć film.

   
© ALLROUNDER