ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

Igrzyska Bez Barier

W dniach 19-21 kwietnia 2023 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskich zawodach dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami „Igrzyska Bez Barier” organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy w Warszawie.

W centrum sportowo – rehabilitacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 348 zawodników rywalizowało w paraolimpijskiej dyscyplinie Boccia, wspinaczce sportowej, wyścigach rzędów oraz pływaniu. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zaangażowani we wszystkie konkurencje sportowe, nie poddawali się i osiągali sukcesy!

Podczas tych kilku dni poznaliśmy wspaniałych ludzi i zawarliśmy nowe znajomości a wspaniała atmosfera towarzyszyła nam do samego końca. Wielką niespodzianką było pojawienie się mistrza świata w boksie zawodowym Tomasza Adamka, który osobiście wręczał medale. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że spotkamy się na następnych Igrzyskach Bez Barier.

Tekst: Justyna Sipiak

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content