ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
im. Janusza Korczaka
w Ostrowie Wielkopolskim

OLIMPIADA, CZY PARAOLIMPIADA? A MOŻE DZIEŃ DZIECKA? – PRZEKONAJ SIĘ SAM !

W dniu dzisiejszym w naszej szkole uczciliśmy zbliżający się Dzień Dziecka wielkim sportowym świętem pod nazwą OLIMPIADA CZY PARAOLIMPIADA – PRZEKONAJ SIĘ SAM. Impreza miała charakter sportowy, rekreacyjny oraz integracyjny. Wraz z naszymi uczniami bawili się uczniowie klas 6 SP7 w Ostrowie Wielkopolskim.

W ramach Festynu odbył się mecz koszykówki rozegrany pomiędzy drużyną  uczniów SP7 oraz ZSS     im. J.Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Starsi uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych odbywających się na szkolnym boisku,  a dzieci młodsze uczestniczyły w zabawach z chustą Klanza, zajęciach logosensoryki. 

Niewątpliwie atrakcją spotkania były: rozgrzewka dla zawodników, zumba,  zabawy taneczne przy muzyce i fotobudka.

Po zakończeniu konkurencji sportowych na uczniów czekała moc atrakcji na stoiskach rekreacyjnych. Były to m.in. tory przeszkód, gry i zabawy rzutne, skoczne, bieżne, itp. Każdy uczestnik festynu mógł się  sprawdzić w zakresie takich umiejętności, jak np.: „łowienie ryb”, gra w kręgle, rzuty ringo, gra w klasy, itp. Wysiłki każdego dziecka zostały nagrodzone – każdy uczestnik otrzymał atrakcyjną nagrodę (słodycze, zabawki, sprzęt sportowy, artykuły piśmiennicze).

Podczas imprezy dopisała pogoda, dobre nastroje,  radość zabawy,  przeżywania wolności i beztroski dzieciństwa.

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy: miłości rodziców, wsparcia wychowawców, ekscytującego poznawania rzeczywistości, pozytywnych doświadczeń życiowych i poczucia szczęścia. Dziękujemy Powiatowi Ostrowskiemu oraz Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski za wsparcie finansowe naszego święta.

Tekst: J.Szymańska, M.Skrzypek

Więcej tych cudownych wspomnień na szkolnym Facebooku 🙂

Udostępnij post na:

Najnowsze posty

Newsletter

Dodaj się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o naszych aktulanościach

Skip to content