Aktualności

ROSSMANN - Pomagamy jak umiemy

rossmann logo

Pomagamy jak umiemy

Nasi klienci robili zakupy skanując aplikację Rossmann PL, dzięki czemu my możemy podarować produkty o wartości 5 mln zł 222 organizacjom w całej Polsce. W województwie wielkopolskim pomoc: kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt trafi do dwudziestu
czterech organizacji.

W kwietniu 2017 r. uruchomiliśmy dla naszych klientów aplikację umożliwiającą wstąpienie do Klubu Rossmann. Zależało nam, by zaproponować coś więcej niż samą aplikację z indywidualną ofertą oraz dodatkowymi rabatami. Dlatego dokonując zakupów nasi klienci jednocześnie wspierali lokalne organizacje pomagające potrzebującym: dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym zwierzętom. W ubiegłym roku wsparliśmy w ten sposób 147 instytucji: domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk produktami o wartości 3,5 miliona złotych.

W tym roku firma Rossmann obchodziła 25tą rocznicę swojej działalności w Polsce. Chcieliśmy ją uczcić w szczególny sposób. W ramach II edycji akcji „Pomagamy jak umiemy" przekażemy produkty o wartości 5 mln zł aż 222 instytucjom w całej Polsce!

Aplikacja podczas trwania akcji - od 1 stycznia do 31 października 2018r. - także w tym roku działała jak „skarbonka". Ponownie poprosiliśmy naszych pracowników w drogeriach, by to oni wskazali organizacje charytatywne ze swojego miasta czy regionu, bo to oni najlepiej wiedzą,
kto w ich sąsiedztwie potrzebuje pomocy. Następnie na stronie www.rossmann.pl/pomagamy odbyło się głosowanie i to nasi klienci ostatecznie wybrali, kogo w tym roku wesprzemy. We wszystkich naszych drogeriach widniały informacje na jaką organizację zbierane są środki. Domy
dziecka, hospicja czy schroniska same zdecydują o tym, co im się najbardziej przyda z oferty dostępnej w Rossmannie.

W regionie wielkopolskim wsparcie otrzymają od nas dwadzieścia cztery organizacje. Są wśród nich: Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile czy Dom Dziecka w Bodzewie, znane fundacje, towarzystwa i stowarzyszenia, takie jak „Rak-Off" w Poznaniu, „Promyk" w Ostrowie Wielkopolskim czy Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej" w Koninie oraz fundacje i stowarzyszenia dla zwierząt w Mosinie, Lesznie czy Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników wspólnie zebraliśmy dla wielkopolskich organizacji ponad 430 tys. zł.

Na stronie www.rossmann.pl/pomagamy mogą Państwo sprawdzić, które organizacje otrzymają wsparcie w ramach naszej akcji.

W ramach Klubu Rossmann planujemy już kolejną edycję akcji „Pomagamy jak umiemy", którą będziemy realizować w 2019 roku.

Dziękujemy za to, że jesteście Państwo z nami!

rossmann stopka

Wykaz organizacji działających na terenie województwa wielkopolskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II, Piła, ul. 11 Listopada 40 9199,17zł
Hospicjum Sióstr Św. Elżbiety, Złotów, ul. Panny Marii 7 22539,43zł
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, Poznań, ul. Engestroma 22/6 19488,4zł
Stowarzyszenie na rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”, Poznań, ul. Rubież 46E 22333,90zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Bninie, Kórnik, ul. Błażejewska 63 12752,71zł
Dom Dziecka, Piaski, Bodzewo 64 18265,17zł
Fundacja Rak-Off, Poznań, ul. Dmowskiego 2A/7 17879,93zł
Fundacja „Niesiemy Nadzieję”, Poznań, ul. Traugutta 34 11579,23zł
Fundacja „Aleją Zdrowia - Od Juniora do Seniora”, Konin, Os. Legionów 12/1  6908,40zł
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej”, Konin, ul. Południowa 2 8006,32zł
Fundacja Spem Donare NZOZ Licheń Stary z Oddziałem Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego, Licheń Stary, ul. Klasztorna 4 13495,93zł
Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku”, Poznań, ul. Głogowska 148 28454,76zł
Fundacja „Ogród Marzeń”, Jarocin, ul. Kasprzaka 1A 29174,09zł
Dom Dziecka, Pleszew, ul. Osiedlowa 1 23530,40zł
Stowarzyszenie Wspierania Opieki Paliatywnej, Poznań, ul. Świt 47/4 17337,83zł
Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej. Hospicjum Domowe, Poznań, ul. Bednarska 4 20588,14zł
Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu dla Hospicjum Palium, os. Rusa 55 18524,09zł
Fundacja Pomocy Dzieciom „PomaGosie” im. Małgosi Staszak, Środa Wielkopolska, ul. 20 Października 30 16249,40zł
Stowarzyszenie Wspomagające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych „Promyk”, Ostrów Wielkopolski, ul. Kościuszki 5 21957,16zł
Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Mosina, Baranówko 21 13246,77zł
Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju, Śrem, ul. Nadbrzeżna 3/10 13262,46zł
Fundacja dla Zwierząt Animalia, Poznań, Os. Stare Żegrze 167/16 13064,72zł
Fundacja Zwierzęce SOS, Leszno, ul. Kmicica 69 16653,37zł
Stowarzyszenie Psia Kość, Poznań, ul. Różyckiego 1 35959,62zł

7 grudnia 2018 - Turniej Mikołajkowy

7 grudnia uczniowie klasy V zostali zaproszeni przez szkołę nr 7 do udziału w Mikołajkowym Turnieju. Sportowa rywalizacja, świetna zabawa i świąteczna atmosfera panowała na Hali. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale i pyszne czekolady a specjalnym gościem był św. Mikołaj, który zabawiał wszystkie dzieci.

turniej mikolajkowy

 

6 grudnia 2018 - Warsztaty i spotkanie mikołajkowe w klasie V

grudnia w Mikołajki uczniowie klasy V wraz z wychowawcą zaprosili swoich rodziców na spotkanie i warsztaty Mikołajkowe. Na stołach pojawiły się pachnące gałązki sosny i świerku oraz inne materiały plastyczne, z których wyczarowane przez rodziców i dzieci zostały piękne gwiazdy, anioły, bombki Mikołaje, które zostały zawieszone na klasowej choince. Następnie przyszedł czas na pierniczki, które uczniowie samodzielnie upieki, a rodziców zadaniem było pięknie udekorować. Spotkaniu towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera i oczywiście nie zabrakło św Mikołaja.

warsztaty

 

5 grudnia 2018 - Spotkanie Klubu Absolwenta

Dnia 5 grudnia odbyło się kolejne już spotkanie byłych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w ramach KLUB ABSOLWENTA. Rozmowy przy kawie, herbacie, przepysznym cieście drożdżowym o najmilszych chwilach spędzonych w naszej szkole sprawiły, że łezka zakręciła się w niejednym oku...
Całe spotkanie odbywało się w klimacie nadchodzących świąt, był czas na wspólne wykonie kartek świątecznych, śpiewanie kolęd oraz świąteczne karaoke. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia. Wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnych spotkaniach. Było to popołudnie pełne radości, uśmiechu, zabawy.

klub

 

5 grudnia 2018 - KINO MIKOŁAJKOWE

kinoNie ma chyba dziecka, które nie lubi być obdarowywane - drobne prezenty, potrafią poprawić nastrój, wywołać uśmiech na twarzy i sprawić, że czujemy się szczęśliwi. Dlatego 5 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły od samego rana przychodzili do szkoły w wyjątkowym nastroju. W całej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, każdy chciał zostać św. Mikołajem, ale też chciał aby święty o nim nie zapomniał. Tak też się stało. Kino Mikołajkowe ponownie zawitało do naszej szkoły. Wizyta w naszym szkolnym kinie to prezent od Mikołaja. Jak było? SUPER! Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Młodsi obejrzeli film o świątecznych przygodach Kubusia Puchatka, a starsi "Listy do M." Wszystkim bardzo się podobało, z zainteresowaniem obserwowali ekran, na którym wyświetlany był film. Dziękujemy za dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Wiedzieliśmy, że w tym dniu św.Mikołaj jest blisko nas. Do KINA MIKOŁAJKOWEGO zapraszamy ponownie za rok.

 

5 grudnia 2018 - II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ RINGO

„W ringo graj ze mną, w ringo graj ze mną, to nie głupia gra..." - te słowa starego przeboju rozbrzmiewały w sali gimnastycznej naszej placówki w grudniowe przedpołudnie. Bowiem w przeddzień Święta Świętego Mikołaja nasza szkoła zorganizowała międzyszkolny turniej w ringo. Zabawa była wyśmienita a mecze zacięte i ciekawe.

Najlepszą drużyną zawodów okazała się pierwsza reprezentacja „Korczakowców" w składzie Janusz Muras i Mikołaj Szubert. I to oni odebrali z rak pani dyrektor okazały puchar. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Pleszewa a brązowe medale odebrał drugi zespół z naszej szkoły w składzie Anna Molka i Mateusz Molka. Poza podium uplasowała się drużyna z Jarocina.

turniej

 
   
© ALLROUNDER