Olimpiady Specjalne

25 października 2017 - Szkolny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

25 października 2017 roku już po raz siódmy odbył się Szkolny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, ale po raz pierwszy w nowej hali sportowej! Siedemnastu zawodników miało okazję zaprezentować swoje sportowe umiejętności. Nie było rywalizacji, każdy sam pokonywał trudności i walczył z własnymi słabościami. Wszyscy byli zwycięzcami.
Konkurencje są tak dobrane, aby każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Jest między innymi pokonanie nierównego podłoża, przejście przez tunel, zbieranie przedmiotów, rzut do celu, strzał na bramkę, jest również wodzenie wzrokiem za przedmiotem – wszystkie aktywności dostosowane do poziomu i możliwości ćwiczącego.
Podsumowaniem sportowego wysiłku był medal i słodki upominek dla każdego zawodnika.
Po sportowych emocjach czekał na wszystkich poczęstunek. Przy ciastku i kawie był czas na rozmowy, nawiązywanie kontaktów oraz wspomnienia.
Sprawny przebieg zawodów, obsługa kawiarenki, pomoc przy konkurencjach, opieka nad sportowcami to zasługa grupy wspaniałych wolontariuszy – uczniów i absolwentów naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

dzien treningowy

   
© ALLROUNDER