Olimpiady Specjalne

15 -17 września – Nasza zawodniczka w Sieradzu

Weronika Michalak wzięła udział we wspaniałej imprezie – IX Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, którego organizatorami są Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska oraz OR Łódzkie. Współorganizatorami tego wielkiego przedsięwzięcia są Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu i Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych DARY LOSU. To wydarzenie miało miejsce w dniach 15-17 września w Sieradzu, warto wspomnieć, że Weronice na wyjeździe towarzyszyła mama. W piątek Po uroczystym otwarciu zawodów nastąpił program artystyczny, publiczność świetnie bawiła się w trakcie występów. Drugiego dnia rozpoczęły się zmagania sportowe. W Programie Aktywności Motorycznej nie ma rywalizacji między zawodnikami. Każdy zawodnik zmaga się ze swoimi słabościami i ograniczeniami i stara się zaprezentować pełnię swoich możliwości. Obserwowanie jak zawodnicy próbują pokonać własne ograniczenia, mogło niejednego wzruszyć. Po każdej zakończonej konkurencji zawodnicy otrzymywali plakietki, które dopinano do identyfikatora. W przerwach między konkurencjami można było spędzić czas w sali zabaw. Drugiego dnia odbyła się też impreza towarzysząca z pokazem rycerskich walk oraz z dyskoteką i przepysznym tortem, Trzeciego dnia część zawodników kończyła swoje zmagania sportowe, po czym nastąpiła Ceremonia Zamknięcia W XI ogólnopolskim Dniu Treningowym wzięło udział 85 zawodników z całej Polski, 85 trenerów i tyle samo wspaniałych wolontariuszy.

dzien treningowy

   
© ALLROUNDER