Olimpiady Specjalne

17-20 marca 2016 - SREBRO NA IGRZYSKACH OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniach 17-20 marca 2016 roku uczniowie i absolwenci naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Białymstoku reprezentując Oddział Regionalny Wielkopolskie - Konin.
Drużyna hokeja halowego w składzie:
Witold Pawlak – bramkarz, Wojciech Krawczyk, Tobiasz Rosik, Sebastian Zając, Michał Stelmach, Grzegorz Krasicki, Łukasz Misiek – napastnicy, Przemysław Grzęda, Bartlomiej Sobczak, Przemysław Sikora oraz Damian Koterski z Rychwała – obrońcy. Trenerkami od wielu już lat są Elżbieta Mądra i Sławomira Kulferst.
Rozegrane mecze:

  • Wielkopolskie – Konin : Świętokrzyskie 2:2
  • Wielkopolskie – Konin : Lubelskie 5:5
  • Wielkopolskie – Konin : Kujawsko – Pomorskie 1:13
  • Wielkopolskie – Konin : Świętokrzyskie 6:1 - półfinał
  • Wielkopolskie – Konin : Lubelskie 5:3 - finał

W Białymstoku byliśmy już po raz trzeci, zawsze z drużyną hokeja halowego. Hokej halowy to nasza, obok koszykówki, ulubiona dyscyplina sportowa, w której od lat zdobywamy medale zarówno na poziomie regionalnym jak i ogólnopolskim. W tym roku nasi zawodnicy również nie zawiedli, zdobyliśmy tym razem srebrne medale. W grach obserwowanych zremisowaliśmy dwa mecze, w półfinale pokonaliśmy drużynę z Kielc. Niestety w finale nie daliśmy rady silniejszym chłopcom z Lublina. Ten mecz był bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu. Niestety daliśmy się na początku zaskoczyć i szybko przegrywaliśmy nawet 4 do zera. Ale nasi zawodnicy to waleczne chłopaki i odrobili straty doprowadzając do remisu. Bramki strzelił Łukasz Misiek i........ Niestety po wyrównanej końcówce przegraliśmy ten zacięty mecz. Ale w naszej drużynie długo nie było smutku, bo wszyscy dali z siebie wszystko co mogli. Bardzo się cieszyliśmy ze srebra.

srebro

   
© ALLROUNDER