Olimpiady Specjalne

26 - 29 listopada 2015 - XII EUROPEJSKI TYDZIEŃ KOSZYKÓWKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

Koszykówka w Olsztynie
W dniach 26-29 listopada 2015 roku nasi uczniowie i absolwenci wraz z trenerkami, reprezentowali Oddział Wielkopolskie – Konin podczas IX Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Olsztynie.
Sportowe zmagania rozpoczęliśmy w piątek rano i po rozegraniu dwóch meczy trafiliśmy do odpowiednio dobranej grupy sprawnościowej. O medale walczyliśmy z zawodnikami z Lubuskiego, Dolnośląskiego oraz z oddziału Wielkopolskie – Poznań. Zwycięstwo w dwóch meczach i jedna porażka pozwoliły nam zdobyć srebrny medal.
Czas między rozgrywkami spędziliśmy na wirtualnym i rzeczywistym zwiedzaniu Olsztyna oraz kibicując na meczu siatkarzy Plus Ligi.
Koszykarze wzięli również udział w programie Zdrowi Sportowcy, gdzie przebadali oczy, słuch oraz uzyskali wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Dwóch naszych uczniów otrzymało okulary korekcyjne a pozostali przeciwsłoneczne, a dla wszystkich przygotowano pakiet kosmetyków.
Wszyscy zawodnicy, oprócz medali, otrzymali torby sportowe, piłki do koszykówki oraz koszulki z logo Olimpiad Specjalnych.
Więcej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=fd52Jjvn7Oc

tydzien koszykowki

tydzien koszykowki a

   
© ALLROUNDER