Olimpiady Specjalne

25 listopada 2015 - GARŚĆ MEDALI przywieziona z KOŁA

25 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję, aby sprawdzić swoje umiejętności gry w bocce, rywalizując z rówieśnikami z innych szkół i placówek szkolnictwa specjalnego. Ośmioosobowa reprezentacja uczestniczyła bowiem w V Regionalnym Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Kole. Zaproszenie do udziału w tych zawodach przyjęło kilkanaście ekip z terenu południowej i wschodniej Wielkopolski. Po wielogodzinnych, sportowych zmaganiach zawodnicy z "Korczaka" zdobyli cenne medale. W klasyfikacji drużyn 4 osobowych zdobyliśmy dwukrotnie srebrny medal. Natomiast w kategorii zespołów dwuosobowych dwa zespoły z naszej szkoły wywalczyły złoty medal. Są to duet Patryk Strzelec i Kamil Galicki oraz Mateusz Napadłek i Tomasz Tomala. Natomiast dwa kolejne duety Anna Nowaczyk i Karolina Knioła oraz Witek Pawlak i Przemo Grzęda zdobyły drugie miejsce. Zawodnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

Wyjazd zawodników na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ostrów Wielkopolski.

turniej 01

turniej 02

turniej 03

   
© ALLROUNDER