Olimpiady Specjalne

7 października 2015 - V Szkolny Dzień Treningowy MATP Olimpiad Specjalnych

W środę 7 października 2015 odbył się, już po raz piąty, Szkolny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy, rodzice oraz trenerzy i opiekunowie zebrali się w Sali gimnastycznej, by wspólnie uczestniczyć w sportowym święcie. W Programie Aktywności Motorycznej nie ma rywalizacji między sportowcami, jest pokonywanie słabości i walka zawodników z własną niepełnosprawnością. Tu wszyscy są zwycięzcami!

matp 03


Konkurencje są tak dobrane, aby każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Jest między innymi pokonanie nierównego podłoża, przejście przez tunel, zbieranie przedmiotów, rzut do celu, strzał na bramkę, jest również wodzenie wzrokiem za przedmiotem – wszystkie aktywności dostosowane do poziomu i możliwości ćwiczącego.

matp 02

 

matp 01


Podsumowaniem sportowego wysiłku był medal i upominek dla każdego zawodnika.
Po sportowych emocjach czekał na wszystkich słodki poczęstunek, a na obiad zjedliśmy wyśmienitą pizzę ze szpinakiem i serem. Przy wspólnym posiłku był czas na rozmowy, nawiązywanie kontaktów oraz wspomnienia.
Sprawny przebieg zawodów, obsługa kawiarenki, pomoc przy konkurencjach, opieka nad sportowcami to zasługa grupy wspaniałych wolontariuszy – uczniów i absolwentów naszej szkoły.

matp 04


Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ostrów Wielkopolski.

   
© ALLROUNDER