Olimpiady Specjalne

21 września 2014 – Nasz absolwent zdobył złote medale w Antwerpii!

Przemysław Sikora, absolwent naszej szkoły, zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych przy ZSS w Ostrowie Wlkp. był jednym z 63 zawodników reprezentujących Polskę na VI Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Antwerpii. Wraz z całą ekipą od 10 -15.09.2014 Przemo wziął udział w programie Host Tawn. Miastem goszczącym Polaków był Herwe, gdzie przez 5 dni zawodnicy mogli się zapoznać z kulturą, kuchnią i zwyczajami Belgów oraz skorzystać z wielu atrakcji pozasportowych.
Od 15.09.2014 po wspaniałej ceremonii otarcia, która miała miejsce w Brukseli zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania sportowe. Przemek wystąpił w bocce i zdobył aż trzy medale. Pierwsze złoto w drużynowo, drugie złoto w deblu i medal brązowy indywidualnie. To wielki sukces naszego sportowca, tym bardziej, że był jedynym zawodnikiem z całej Południowej Wielkopolski.
Jesteśmy dumni, że jeszcze tak niedawno był uczniem naszej szkoły i że tak godnie reprezentował nas na imprezie o zasięgu europejskim.

antwerpia

Wiecej informacji: http://www.olimpiadyspecjalne.pl/aktualności

   
© ALLROUNDER