Olimpiady Specjalne

6 listopada 2013 - III Szkolny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej

6 listopada 2013r. w Zespole Szkół Specjalnych odbył się III Szkolny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej. Impreza przeznaczona była dla uczniów z głębszą i głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Zawodnicy przybyli w towarzystwie swoich rodzin i nauczycieli. Zorganizowano dla nich kilkanaście zadań na miarę ich możliwości i umiejętności np. rzut do celu, zbieranie przedmiotów, przejście po ławeczce, pokonanie tunelu, strzał na bramkę.

Zawody te organizowane były już po raz trzeci w ramach działalności Szkolnej Sekcji Olimpiad Specjalnych. Impreza rozpoczęła się od wysłuchania hymnu Olimpiad Specjalnych i przysięgi zawodników. Każdy uczestnik otrzymał medal i upominek.

Dzień ten jest zawsze pełen wzruszeń i podziwu dla niepełnosprawnych zawodników, którzy wkładają wiele wysiłku i pracy, aby wykonać swoje zadania.

dzien treningowy

   
© ALLROUNDER