Olimpiady Specjalne

19 kwietnia 2013 – MATP w Koninie

matp 0019 kwietnia 2013 roku odbył się jubileuszowy X Wielkopolski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Koninie. Jak przystało na jubileusz zawody rozpoczęły się od płonącego tortu, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy i goście. Nie zabrakło uroczystych powitań oraz olimpijskiego ceremoniału. Zawodnicy złożyli przysięgę a flaga Olimpiad Specjalnych podczas hymnu, przy pomocy balonów wjechała na maszt.

Rozpoczęła się część sportowa podczas której zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności. Było podnoszenie głowy, zbieranie przedmiotów, rzut do celu, chwyt i rzut piłki, przejście przez tunel i wiele innych.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała liczna grupa sportowców: Karolina i Tomek, Patrycja, Weronika, Agnieszka, Bartek i Oskar.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami oraz upominkami.

matp 02

matp 01

   
© ALLROUNDER