Olimpiady Specjalne

II Szkolny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej – MATP Ostrów Wielkopolski 2012

4 października 2012r w naszej szkole odbył się II Szkolny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej – MATP. Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zawody te zorganizowane zostały przez Sekcję Olimpiad Specjalnych działającą przy Zespole Szkół Specjalnych, brali w nich udział zawodnicy , którym ich niepełnosprawność nie pozwala na uczestnictwo w innych zawodach sportowych.

Konkurencje są dostosowane do umiejętności i możliwości uczestników. Choć dla widzów i kibiców mogą wydawać się proste i łatwe w wykonaniu, dla zawodników są niezmierne trudne i bardzo wymagające. Wkładają oni olbrzymie siły, aby wykonać np. obrót z pleców na brzuch, kopnięcie piłki, włożenie zabawek do pudełka czy przejście po ławeczce.

Zawody są dla naszych zawodników nie tylko zawodami sportowymi , jest to dzień spotkań z kolegami, dzień w którym można wyjść z domu, nie do lekarza, nie na rehabilitację, ale na mile spotkanie. Wszyscy czekają na ten dzień z niecierpliwością i radością, dlatego już wszystkich serdecznie zapraszamy za rok na kolejny Dzień Aktywności Motorycznej.

dzien treningowy_01

dzien treningowy_02

dzien treningowy_03

dzien treningowy_04

dzien treningowy_05

dzien treningowy_06

   
© ALLROUNDER