Olimpiady Specjalne

28 listopada 2019 - Szkolny MATP

matp28 listopada już po raz 9 odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.
Zawody otworzyła pani Dyrektor Beata Serbakowska. Jak zawsze w olimpiadzie wzięli udział najbardziej niezwykli zawodnicy naszej szkoły. Są to dziewczynki i chłopcy, którzy z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych.
Program MATP podkreśla korzyści z systematycznej i konsekwentnej pracy terapeuty z zawodnikiem. Przepisy MATP są tak dostosowane do możliwości i poziomu zawodników, aby mogli oni zaprezentować swoje maksymalne umiejętności. I tak nasi zawodnicy dziś czołgali się, chodzili po nierównym podłożu, pokonywali tunel, zbierali przedmioty, chodzili po ławeczce, strzelali na bramkę, rzucali do celu lub przed siebie, niektórzy z nich po prostu pokazali jak podnoszą głowę leżąc na materacu.
Każdy z tych wspaniałych zawodników otrzymał złoty medal i upominek. Dziękujemy Wam kochani za udział, a wychowawcom za pomoc w przygotowaniu do zawodów. Czekamy na Was za rok :-)

   
© ALLROUNDER