Olimpiady Specjalne

IV Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Konin 2012

W dniach od 11.05.- 12.05.2012 odbył się IV Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Konin 2012. Ponad stu niepełnosprawnych zawodników rywalizowało w na stadionie przy konińskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Uczestnicy przyjechali z Rychwała, Turku, Koła, Krotoszyna, Borzęciczek, Konarzewa, Konina i Ostrowa Wielkopolskiego.

Ceremonia otwarcia imprezy odbyła się o 10.00 na stadionie. Potem wyłonione zostały grupy sprawnościowe. Natomiast drugiego dnia zaplanowano finały. Na koniec Regionalnego Mitingu wyłoniona została reprezentacja na Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, który odbędzie się we wrześniu w Koninie.

Dwudniowej imprezie towarzyszyła „wioska olimpijska", w której zawodnicy mogli zrelaksować się między startami. Sekcja Olimpiad Specjalnych przy ZSS w Ostrowie Wlkp. była reprezentowana przez sześcioro sportowców, dla których w większości był to debiut na zawodach Olimpiad Specjalnych.

Najlepsi otrzymali medale:

 • A. Nowaczyk
  I miejsce skok w dal z miejsca – złoty medal
  I miejsce rzut piłeczką miękką – złoty medal
 • T. Staśkowiak
  I miejsce skok w dal z miejsca – złoty medal
  I miejsce rzut piłeczką miękką – złoty medal
 • T. Tomala
  II miejsce skok w dal z miejsca – srebrny medal
  III miejsce rzut piłeczką miękką – brązowy medal
 • K. Knioła
  II miejsce bieg 100 m – srebrny medal
 • R. Matysiak
  III miejsce bieg 200 m – brązowy medal

konin2012 olimpiady_a

konin2012 olimpiady_b

   
© ALLROUNDER