Olimpiady Specjalne

VII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe i II Ogólnopolski Turniej Bocce

W dniach od 27 do 30 maja 2010r.zawodnicy naszej Szkolnej Sekcji Olimpiad Specjalnych uczestniczyli w VII Ogólnopolskich Regatach Kajakowych i II Ogólnopolskim Turnieju Bocce w przepięknym mieście na Mazurach-Augustowie.

Reprezentowaliśmy nie tylko naszą szkolną sekcję, ale cały oddział regionalny Konin. Wraz z dwoma zawodnikami z Koła do Augustowa pojechali uczniowie naszej szkoły : Łukasz Misiek, Tomek Czerniewicz i Radek Suś, oraz ich trenerki Ela Mądra i Sławka Kulferst.

Bocce to dyscyplina, która od niedawna zagościła na salach Olimpiad Specjalnych, my również trenujemy ją dopiero od roku. Nie przeszkadza nam to jednak w osiąganiu sukcesów,najpierw w Regionalnym Turnieju Bocce w Koninie, a teraz w Ogólnopolskim Turnieju Bocce w Augustowie.

W Augustowie w grach pojedynczych zdobyliśmy komplet medali:

  • Radek Suś - I miejsce i złoty medal
  • Tomek Czerniewicz - II miejsce i srebrny medal
  • Łukasz Misiek - III miejsce i brązowy medal

W grach deblowych (Łukasz Misiek i Tomek Czerniewicz) zdobyliśmy brązowy medal.

Z Augustowa oprócz wrażeń sportowych i radości ze zdobycia medali, przywieźliśmy wspomnienia pięknych Mazur, jezior i lasów.To co zobaczyliśmy i przeżyliśmy przez te cztery dni na pewno długo nie zapomnimy.

   
© ALLROUNDER