Maska

MASKA 2014

2 kwietnia 2014 roku w OCK w Ostrowie Wielkopolskim odbył się już XIII Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA.

Inicjatorem i organizatorem przeglądu jest Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim, a jego uczestnikami są uczniowie szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, a także dorośli skupieni w warsztatach terapii zajęciowej z terenu Wielkopolski.

Tegoroczna impreza rozpoczęła się o godz. 9.00. Powitania gości – aktorów, instruktorów, publiczności oraz przedstawicieli władz samorządowych - dokonała Dyrektor szkoły – pani Beata Serbakowska. Pani Dyrektor złożyła także podziękowania dla Powiatu Ostrowskiego oraz Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski za finansowe wsparcie przedsięwzięcia organizowanego przez ZSS.

W tegorocznym Przeglądzie udział wzięło 10 zespołów teatralnych z południowej Wielkopolski. Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne Jury w składzie: pani dr Anita Stefańska – arteterapeuta, adiunkt na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym UAM w Kaliszu, pani Teresa Burkietowicz – organizator i juror wielu konkursów teatralnych, pani Paulina Dobrzyńska plastyk z MDK w Ostrowie Wielkopolskim.

Werdykt Jury z Maski 2014 przedstawia się następująco:

  • I miejsce zajęła grupa Pinokio z Zespołu Placówek Specjalnych z Pleszewa za spektakl pt. „Historia miłosna";
  • II miejsce grupa teatralna z ZSS w Kępnie za przedstawienie pt. „Brzemię miłości";
  • III miejsce przyznano zespołowi z ZSS nr 101 w Poznaniu za spektakl pt. „Przygoda na zielonej wyspie".

Jury przyznało ponadto wyróżnienia w następujących kategoriach:

  • za czystość formy scenicznej i jasny przekaz spektaklu – ZSS w Ostrowie Wielkopolskim;
  • za scenografię – ZSS w Jarocinie;
  • za kulturę muzyczną - SOSW w Ostrzeszowie;
  • za interpretację tekstu – POW w Ostrowie Wielkopolskim;
  • za innowacyjne postrzeganie teatru – SOSW w Konarzewie;
  • za opracowanie muzyczne spektaklu – SOSW w Mosinie;
  • za praktyczne realizowanie funkcji terapeutycznej w teatrze – SOSW w Borzęciczkach.

Nagrodę specjalną otrzymała aktorka - Sabina Robakowska - z SOSW w Borzęciczkach za rolę Czerwonego Kapturka. W opinii jurorów poziom prezentacji konkursowych z roku na rok jest coraz wyższy, imponuje profesjonalizm instruktorów, niekonwencjonalne rozwiązania artystyczne, a przede wszystkim, odważna i spontaniczna gra aktorów.

Wszystkie zespoły za swoje dokonania artystyczne, zaangażowanie i wysiłek, otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Pomiędzy spektaklami swoje talenty wokalne, instrumentalne i taneczne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły oraz gościnnie uczniowie SP nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystko wskazywało, że dobrze podczas Przeglądu bawiła się widownia wśród, której znaleźli się uczniowie ZSS w Ostrowie Wielkopolskim, podopieczni ostrowskich przedszkoli i uczniowie młodszych klas ostrowskich szkół podstawowych.

Więcej informacji: http://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/4056

maska

   
© ALLROUNDER