Maska

Maska 2021

Dwadzieścia lat temu zaczęło się tak spontanicznie...

Zwykły pomysł, prosta myśl dały początek niezwykłemu wydarzeniu...

Tak, tak, mowa o Przeglądzie Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA.

Tegoroczny festiwal ze względu na pandemię prowadzony był hybrydowo. Udział wzięło 12 grup teatralnych. Jury w składzie: Prof. dr hab. Anita Stefańska - pracownik Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Poznaniu oraz pedagog i instruktor teatralna Pani Wioletta Sikora oceniało osiem przedstawień teatralnych online i cztery spektakle „na żywo". Statuetkę zabrali ze sobą: grupa teatralna „Kameleon" z Konarzewa, za przedstawienie: „Mały książę". Wyróżnienie otrzymali: „Dzieci Janusza Korczaka" z Poznania za spektakl „Naprawmy świat" i „Kajtuś Czarodziej" z Ostrowa Wielkopolskiego za spektakl „Leń", na podstawie wiersza Jana Brzechwy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok.

maska2021

   
© ALLROUNDER