Trzeci Maraton Uśmiechu - podsumownie

Trzeci Maraton Uśmiechu „Uśmiech podaj dalej" był rekordowy pod względem liczby startujących. W biegach ulicami miasta na dystansie: 5, 10 i 15 km wzięło w sumie udział ponad 240 osób. Niewiele mniej wystartowało w biegach dodatkowych zorganizowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych i ich rodzinach.

Tegoroczny Maraton Uśmiechu odbył się w niedzielę, 21 maja 2017 r. Rozpoczęcia imprezy na ostrowskim Rynku dokonała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim Beata Serbakowska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim Jolanta Maćkowiak oraz wicedyrektor ZSS Aleksandra Troszczyńska.

Organizatorzy oprócz pakietu startowego oraz gorącego przyjęcia zorganizowali dla wszystkich zumbową rozgrzewkę. Start i meta biegów podstawowych znajdowała się Rynku. Tam też z udziałem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Jolanta Maćkowiak wręczono medale i nagrody zwycięzcom z poszczególnych kategorii (szczegółowe wyniki poniżej).

Dodatkowo parku przy ZUS odbyły się biegi towarzyszące: Sztafeta Rodzinna na 550 m, Wyścig na wózkach na 150 m oraz bieg indywidualny na 550 m. Na zakończenie imprezy rozlosowano wśród biegaczy cenne nagrody.

maraton

   
© ALLROUNDER