19 maja 2019 - 5. Maraton Uśmiechu

5. Maraton Uśmiechu „Uśmiech podaj dalej" był rekordowy pod względem liczby startujących. W biegach ulicami miasta na dystansie: 5, 10, 15 km oraz 800 m wzięło w sumie udział ok. 500 osób. W biegach towarzyszących zorganizowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych i ich rodzinach brało udział ok. 200 osób.
Tegoroczny Maraton Uśmiechu odbył się w niedzielę, 19 maja 2019 r. Rozpoczęcia imprezy na ostrowskim Rynku dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim Beata Serbakowska, Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Wicedyrektor ZSS Aleksandra Troszczyńska.
Organizatorzy oprócz pakietu startowego (wafle Sonko, notes, długopis, plecak lub torba ekologiczna, przypinka, voucher na siłownię SkyFitness i dodatkowo dla dzieci maskotki) oraz gorącego przyjęcia zorganizowali dla wszystkich pełną energii rozgrzewkę. Rozgrzewkę prowadziła Karolina Krzywda ze SkyFitness. Start wszystkich biegów i meta biegów głównych znajdowały się na Rynku. Po biegu zawodnicy mogli nabrać energii dzięki zdrowym sałatkom lub ciepłemu posiłkowi. Każdy z uczestników maratonu po dotarciu na metę otrzymywał medal.
Biegi towarzyszące odbyły się na „Zielonym Rynku". Tam startowali uczestnicy „Sztafety Rodzinnej" i „Wyścigu na wózkach". Zawodnicy z biegu indywidualnego mogli realizować swoje siły i możliwości niedaleko sceny, czyli na ostrowskim rynku i na części trasy dla biegaczy biegów głównych. Również na Rynku wręczono puchary i nagrody zwycięzcom z poszczególnych kategorii.
Trasę 15 kilometrów najszybciej pokonali: Anna Górska z czasem 01:11:11 oraz Mateusz Grajek z czasem 00:56:38. Drugie miejsce na tym dystansie zajęli Joanna Suś i Michał Przerwa, a na 3. Miejsca zejęli Wioleta Musielak i Błażej Kaniewski. Na mecie po pokonaniu 10 kilometrów najszybciej zameldowali się Monika Ukleja i Krzysztof Szymanski, którzy wyprzedzili Dominikę Konopa i Kamila Troszczyńskiego oraz na pozycji 3. Darię Grąd i Michała Wawrzyniaka. Pierwsze trzy miejsca na dystansie 5 kilometrów zajęli: Olga Kazimirowa, Monika Jadczak, Natalia Pawlak i Piotr Frencel, Mateusz Tomaszewski, Jakub Jaskiewicz.
Po dekoracji i wręczeniu nagród zwycięzcom rozlosowano wśród wszystkich biegaczy cenne nagrody.
To był piękny dzień, pełen słońca, wspólnej zabawy, radości, uśmiechu. Nie wystraszyła nikogo gwałtowna ulewa podczas dekoracji zwycięzców 
Organizatorami Maratonu byli: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim, Klub Sportowy Maraton, Stowarzyszenie Wspierające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim – PROMYK.
Organizacja Maratonu była możliwa dzięki wsparciu Powiatu Ostrowskiego, Klubu Sportowego Maraton, grantów: Fundacja Santander, Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego, Fundacja Tesco, Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim (Wodkan) oraz firm Sonko, Budrem, Sleeping Expert Ostrów, MT Kaczmarek, Woseba Odolanów, PURUS Polska, Aeroklub Ostrowski, TŻ Ostrovia, KPR Ostrovia, KKS Lech Poznań, Decathlon Kalisz, Litex, Florentyna Pleszew, Galeria Ostrovia, PGNiG SA Odolanów, Slam Poland, Lazur, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, PBO, ZPM Śliwiński, Rada Osiedla Nr 11 „POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH", info-Net, Edex, Grześ Turystyka i Edukacja, OCK, Hellen Doron English, SkyFitness, Rehabilitacja Bartoszek, EkoHairSpa, Warsztat Wizerunku, Meble Doktór, ArtInStone CarcarGroupe, Ursopol, Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik, Pizzeria Flamingo, Obiady u Violi, kwiaciarnie Irys i Badylarnia.

Oficjalne wyniki:

Wszystkie informacje – wyniki i zdjęcia znajdują się
https://www.facebook.com/MaratonUsmiechu/
https://www.facebook.com/events/353316625496263/
http://zssostrow.pl/index.php/maraton-usmiechu

   
© ALLROUNDER