26 kwietnia 2018 – Dzień Patrona z Aktywną tablicą

Jak co roku podczas obchodów święta patrona odbył się konkurs wiedzy o patronie. Tradycyjnie pytania dotyczyły biografii Janusza Korczaka, ale forma przeprowadzenia tego sprawdzianu wiedzy była innowacyjna. Otóż po raz pierwszy w naszej szkole konkurs odbył się przy użyciu monitora interaktywnego, telefonów komórkowych, internetu i aplikacji Kahoot! Cała zabawa polegała na tym, że troje uczniów (wyznaczeni wcześniej kapitanowie drużyn) musieli pobrać i zainstalować na swoich telefonach aplikację Kahoot! Na naszym monitorze interaktywnym wyświetlały się pytania i cztery sugerowane odpowiedzi (przy czym tylko jedna z nich była prawidłowa). Uczestnicy konkursu na swoich telefonach mieli wyświetlona kafelki z odpowiedziami i tylko za pomocą dotknięcia odpowiedniej części wyświetlacza zaznaczali poprawną odpowiedź. Wyniki po każdym pytaniu aktualizowały się – można było na bieżąco sprawdzić kto zaznaczył poprawną odpowiedź w najkrótszym czasie. Automatycznie po zakończeniu gry i udzieleniu odpowiedzi na wszystkie 18 pytań komputer obliczył, kto zdobył największą ilość punktów i został zwycięzcą. Na monitorze wyświetliło się podium z medalami i oklaski do wirtualnej publiczności. Taka forma sprawdzania wiedzy spodobała się wszystkim – i nauczycielom, którzy przyjechali do nas ze swoimi podopiecznymi z SOSW w Kaliszu i Wągrowcu i uczniom, którzy bardzo lubią wykorzystywać wszelakie nowinki techniczne do nauki, no i nie musieli rozstawać się ze swoimi telefonami komórkowymi...

dzien patrona z aktywna tablica

   
© ALLROUNDER