Aktualności

19 stycznia 2012 - V Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny „Czy Jesteś Bezpieczny?"

19 stycznia 2012 roku odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny „Czy Jesteś Bezpieczny?", który w tym roku odbywał się pod hasłem „Bezpieczne ferie".

Konkurs profilaktyczny „Czy Jesteś Bezpieczny?" organizowany przez Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów naszej szkoły, jak i dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych placówek, gdyż zasięg konkursu jest międzypowiatowy. Do jego piątej edycji przystąpiły drużyny ze szkół w Jarocinie, Pleszewie , Ostrzeszowie i oczywiście drużyna gospodarzy.

Przybyłych gości uczniowie szkoły tradycyjnie powitali piosenką o sierżancie Pyrku, a zespół muzyczny pod kierunkiem pana K.Rybickiego umilał cały turniej.

Podczas konkursu szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo dziecka w codziennych sytuacjach, utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły, znajomość znaków drogowych, a także, z uwagi na okres zimowy, na bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.

Przedstawiciele rywalizujących drużyn zmagali się z różnorodnymi konkurencjami. Wśród nich znalazły się między innymi: krzyżówka, układanki znaków drogowych, wykreślanki, zadania praktyczne, demonstracje prawidłowych zachowań, ustalanie zasad bezpiecznych zachowań na podstawie historyjek obrazkowych, rozsypanki wyrazowe, konkurs plakatów itp.

Aktywny udział w zabawie brali nie tylko członkowie współzawodniczących drużyn, ale i publiczność, dla której organizatorzy przygotowali wiele zadań, pytań, zagadek. Zarówno zmagania drużyn, jak i publiczności zwieńczone zostały atrakcyjnymi nagrodami.

W turnieju, jak co roku, uczestniczyli przedstawiciele Policji – pan komisarz K.Kula i Straży Miejskiej – pani inspektor M.Palczewska, którzy wchodzili w skład jury.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu okazali się uczniowie z Jarocina, a kolejne miejsca zajęli odpowiednio przedstawiciele Ostrzeszowa, Pleszewa i Ostrowa Wielkopolskiego. Należy podkreślić, że walka była bardzo wyrównana, a uczniowie wykazali się wiedzą uporządkowaną i utrwaloną.

konkurs profilaktyczny

   
© ALLROUNDER