Aktualności

18 stycznia 2012 – VI Dzień Baśniowy

W środę 18 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp. Odbył się Dzień Baśniowy. W tym roku dzieci poznały baśnie i legendy o Ostrowie i okolicach. Impreza tego typu odbyła się w szkole już po raz VI. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczniowie poznali legendę o powstaniu herbu naszego miasta, o usypaniu wyspy Ostrów i o głazie z Wysocka Wielkiego. Na zakończenie imprezy, po wspólnie wyśpiewanych z nauczycielami kolędach, uczniowie otrzymali słodycze i owoce od sponsorów. Dziękujemy Piekarni „Mima", Hurtowni Owocowo-Warzywnej z ulicy Okólnej i Kaliskiej w Ostrowie Wlkp.

Podsumowaniem Dnia Baśniowego były prace wykonane przez uczniów poszczególnych klas, których tematem był herb Ostrowa. Można je oglądać i podziwiać na wystawie zorganizowanej w Zespole Szkół Specjalnych.

6 dzien_basniowy

   
© ALLROUNDER