Aktualności

24 lutego 2016 - Korczak z pucharem

24 lutego 2016 roku, na sali sportowej I LO już po raz dwudziesty dziewiąty spotkali się harcerze z drużyn Nieprzetartego Szlaku, aby wziąć udział w corocznym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych. Zawody sportowe zostały przygotowane przez nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Bezinteresownej pomocy przy przeprowadzeniu sportowej rywalizacji udzielili gospodarzom dyrekcja, nauczycielka w f i wolontariusze z I L O w Ostrowie. W turnieju rywalizowało siedem drużyn z Zespołów Szkół Specjalnych w Jarocinie, Słupi pod Kępnem, Krotoszynie, Pleszewie, Ostrowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie i Borzęciczkach. Przeprowadzono jedenaście konkurencji sprawnościowych opartych na zabawach i grach bieżnych, kopnych, rzutnych i skocznych. Najlepsi okazali się uczniowie z Ostrowa i to oni zdobyli okazały puchar. Drużynę gospodarzy przygotował do zawodów nauczyciel wychowania fizycznego Rafał Jaśkowiak. Na podium znaleźli się także zawodnicy z Borzęciczek (II miejsce) oraz Krotoszyna (III miejsce). Każdy zespół został uhonorowany nagrodami rzeczowymi i dyplomami, które wręczano przy dźwiękach fanfar.

puchar

   
© ALLROUNDER