Aktualności

14 listopada 2014 - Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc!". Program skierowany jest dla uczniów klas 0-III, a jego ideą jest przekazanie uczniom podczas zajęć edukacyjnych 12 zasad zdrowego żywienia oraz uświadomienie dzieciom i ich rodzicom jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Drugim celem programu jest przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia w Polsce.
W naszej szkole powstały dwa kluby śniadaniowe – w klasie II u i w klasie I-III. Dzieci z tych klas wzięły udział w fascynującym doświadczeniu – z przyniesionych przez siebie składników samodzielnie mogły skomponować sobie pyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe śniadanie, które razem ze swoimi koleżankami i kolegami z apetytem zjadły. Podczas robienia kanapek trwała bardzo interesująca i pouczająca wymiana zdań i spostrzeżeń na temat smaku różnych składników, ich zapachu, kolorów i wartości odżywczych. Każdy mógł spróbować tego, na co miał ochotę. A do picia – oczywiście woda, sok, mleko i kakao. Wszystko pachniało i smakowało wybornie....a nasze brzuchy zamieniły się w pełne siły, mocy i ochoty do zabawy i nauki baloniki!

sniadanie

   
© ALLROUNDER